Zajímavosti

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
brecht
Příspěvky: 937
Registrován: 14 srp 2014 17:16
Bydliště: Nymburk

Re: Zajímavosti

Příspěvek od brecht »

Pro zajímavost. Článek od velmi milé slečny z Primy o tom, jaký mají dabéři z TBBT vztah k vědě. :)

Jelikož se premiérová dvanáctá řada Teorie velkého třesku na české obrazovky chystá až v únoru, jeho dabéři mají vědátorské volno. Aby jim to nebylo líto, připravila pro ně Prima COOL ve spolupráci s VŠCHT dopoledne plné experimentů, které tentokrát jen nenamlouvali, ale vyzkoušeli si je doslova na vlastní kůži!

Kdo by čekal, že největším profíkem bude český hlas génia Sheldona Coopera Jakub Wehrenberg, ten by se divil. „Můj vztah k vědě je observační. Když někdo umí něco, co já ne, obdivuju ho, protože já tomu bohužel vůbec nerozumím,“ přiznal Jakub, pro kterého byl největší zážitek, že si mohl sám vyrobit prezervativ. „Nedělám to úplně každý den, že si mohu kondom vyrobit, srolovat a odnést,“ smál se.

Na rozdíl od Jakuba je Jitka Moučková pro dabování Penny doslova jako stvořená a mají mnoho společného. „Můj tatínek byl učitel matiky, fyziky a chemie, vyrůstala jsem tedy v prostředí myslitelů. Jenže se svými znalostmi těchto věd jsem na tom opravdu jako Penny, takže pro mě fyzika začala a skončila pátou třídou. Jsem ale z akce Primy COOL a VŠCHT v duchu Teorie velkého třesku nadšená! Zjistila jsem, že věda může být moc zábavná, že nás obklopuje v běžném životě. Dokážu si teď zjistit, jestli je med pravý, jestli je jogurt zdravý. Vůbec si neuvědomujeme, že vědu provozujeme každý den nevědomky všichni,“ pochvalovala si Jitka, která se náramně pobavila i s heliem a floridem sírovým, díky nimž si zazpívala Sheldonovu ukolébavku Hebké kotě s hlasem vysokým i démonickým hlubokým.

S heliem si své užila i Terezie Taberyová, která svůj hlas propůjčila Bernadette. Když si totiž zkoušela namlouvat repliky vědkyně s pisklavým hlasem, rozdíl s heliem a bez něj nebyl takřka žádný. „Navíc si stejně jako Bernadette rozumím s mikroskopem. Už jako malá jsem mela sadu Malý chemik, kde byl právě mikroskop, s nímž jsem si hrála úplně nejradši,“ zavzpomínala si Terezie. „Na škole jsem se setkala s přístupem, který mě od chemie a fyziky bohužel odradil. Kdybych věděla, co s vědou dokážu zažít za jedno dopoledne, jak je zábavná a zajímavá, tak bych se jí věnovala daleko víc. Kdo ví, kam bych se dostala,“ povzdechla si Terezie.

Dabérka neurobioložky Amy Nikola Votočková překvapivě prozradila, že je pravnučkou Emila Votočka, slavného chemika VŠCHT, který napsal několik učebnic a je autorem českého chemického názvosloví (-ný, -natý,- itý, …). „Jenže zrovna z chemie jsem dělala na gymplu ve třeťáku reparát, takže se chudák děda celá má gymnaziální léta obracel v hrobě. Ale musím říct, že jsem nebyla z rodiny jediná, která z chemie propadala. Dědeček asi měl talent na chemii za nás za všechny a na nás už nic nezbylo,“ smála se Nikola.

Jediný, kdo se vědě věnuje celý život, ačkoli coby lajk, je hlas Rajeshe Petr Burian. „Hodně si toho přečtu, hodně toho pak zapomenu. A spoustě věcí nerozumím, ale fascinuje mě to. Právě jsem se teď tady zajímal o knihy o DNA a genetice. Je dobré pro každého člověka, aby měl základy všeobecných znalostí. Je to nedílnou součástí tvorby života, kdy si člověk může lépe dát dohromady tu mozaiku všeho, co se kolem něj děje. Když mám čas, tak se zajímám o všechno možné, věda, psychologie… Všechno se sebou souvisí.“
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Zajímavosti

Příspěvek od fabec122 »

Se začátkem nového roku opět spuštěna anketa FF

http://cenadivaku.fites.cz/
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od ReDabér »

Na Tv Barrandov začali dávat nový pořad à la Soudkyně Barbara - Odvolací soud. Dva z trojice soudců ztvárnili Václav Knop a Kateřina Petrová.
Uživatelský avatar
bundaboy
Příspěvky: 112
Registrován: 10 črc 2008 14:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od bundaboy »

Průvodce seriálem Ženatý se závazky - Bunda Stránky [ www.bundastranky.cz ]
Můj seriálový kanál na YouTube - Seriálové trailery / upoutávky / proma
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od DAN K. »

lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Zajímavosti

Příspěvek od lichometnik »

https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/r ... ar#space-a —- Milý kraťoučký článek s hezkými fotkami :)
Uživatelský avatar
CunarnyMamRad
Příspěvky: 12
Registrován: 20 čer 2019 11:00

Re: Zajímavosti

Příspěvek od CunarnyMamRad »

DAN K. píše:Olga Wallo, která už je dvacet let všude v televizi jediným expertem na dabing, při tom už to ani dávno nedělá a opakuje stále stejné věty, u kterých si nikdy nejsem úplně jistý, zda z ní náhodou nemluví zahořklost a zloba z toho, že byla od té práce odejita.
DAN K. nebo kdokoliv jiný, víte proč tomu tak bylo? Nedávno jsem četl rozhovor, kde paní Olga říkala že skončila protože jí přestali nabízet práci... nikdo se neozval a ona prý neví proč. Znělo to že by ráda pracovala, kdyby měla příležitost. Tak mi to vrtá hlavou...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od DAN K. »

To už je stará záležitost, nechal bych to být. Něco jsem slyšel, ale nemůžu dát za to ruku do ohně, protože jsem u toho nebyl. Nejlépe ať si udělá každý svůj názor z pozice diváka. mně osobně přišlo, že, zejména s příchodem nového milénia, bylo vidět zásadní rozdíly mezi starší prací a tou novou...

Z jiného soudku, návod, jak se dá třeba řešit nedostatek starších hlasů v dabingu, i když je trochu pravda, že podle hlasu by asi málokdo hádal, že už má sedmdesátku za sebou... https://zoom.iprima.cz/porady/cestovani ... a-svobodou
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od eroXman »

FattyPillow udělal rozhovor s Michalem Holánem :) https://www.youtube.com/watch?v=op5022QBXeE
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od KOMZA »

Něco málo k tomu Netflixu, z facebookové skupiny Tváře překladu, jednalo se o reakci na strojový překlad u Teorie velkého třesku:
Myslim, ze jim to spis jen "ulitlo", tlumocila jsem pred dvema mesici delegaci Netflixu, kdyz objizdela predni prazska dabingova studia a vybirala, kam zada velky objem prace, protoze chce upoustet od titulku a jit cestou dabingu. Vybrali si opravdu kvalitni dodavatela a tohle bude nejspis pozustatek z nejakych "drevnich" dob, kdy byly streamovaci sluzby u nas v plenkach. Je dobre na to upozornit, ale myslim, ze velke halo kvuli kvalite se kolem toho delat nemusi, protoze to rozhodne neni jejich celkovy pristup a predstava pocestovani do budoucna.
(Případně celý příspěvek: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1)
Odpovědět

Zpět na „Obecně“