Zahradní proměny / Garden Rescue

Odpovědět
Ferry
Příspěvky: 878
Registrován: 08 kvě 2012 19:45
Bydliště: Plzeň

Zahradní proměny / Garden Rescue

Příspěvek od Ferry »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Dana Černá, Šárka Vondrová, Jakub Saic, Radovan Vaculík, Libor Terš, Jiří Schwarz a další

Překlad: Ondřej Pohl
Zvuk: Matěj Večeřa
Dialogy: Veronika Veselá, Zuzana Schulzová
Režie českého znění: Jan Žáček
Pro TV Seznam vyrobil Riafilm 2020/2021
Oblíbení dabéři: Lukáš Hlavica, Filip Jančík, Jaromír Meduna, Jiří Plachý
Oblíbené dabérky: Kateřina Lojdová, Jitka Ježková, Dana Černá, Tereza Bebarová
stenlei
Příspěvky: 2
Registrován: 02 pro 2020 15:30

Re: Zahradní proměny / Garden Rescue

Příspěvek od stenlei »

Dobrý den. Dlouho jsem zvažoval zda mám napsat, ale při sledování dnešní reprízy dílu ze 7.11.2023 jsem se nakonec rozhodl napsat. Většinu času v životě jsem pracoval v oblasti kultury, marketingu a PR. Je mi 67 let a velmi rád sleduji pořad Zahradní proměny, který patří mezi mé oblíbené a nenechám si ujít žádný z odvysílaných dílů. Co mne však dokáže nadzvednout je dabing a komentáře Šárky Vondrové a její nasazení do tohoto projektu. Nedokážu pochopit, že režisér neslyší, že se ten její infantilní hlas absolutně nehodí jak ke komentářům, tak i k dabingu postav. Zejména, když v podkladu běží originální hlasy postav. Nejvíce je to zarážejí a až odpudivé u architektky Flo. Ve svém profilu má tato paní uveden ročník narození 1967, tudíž žádná puberťačka, a dokonce že je herečka. Jestli je vzděláním herečka, tak ať se tedy vrátí zpět do školy, protože absolutně nedokáže pracovat s hlasem, což je u herce základní předpoklad, kde svým infantilním projevem popírá jakoukoliv práci s hlasem jako např. dikce, akcenty, tečky a otazníky za větami, aj. Což jí evidentně nic neříká. Nechápu, proč se do takovéto polohy hlasu stylizuje a co si tím chce dokázat. Mladší rozhodně nebude. Takto ať si povídá s kamarádkami v cukrárně a nechodí s tím na obrazovku. Jako herečka opravdu nestojí za nic, protože nezvládá práci s hlasem, což je u herce základní a důležitý faktor. Ať si poslechne kolegy a poučí se. V tom případě vyměňte i režiséra, který toto neslyší a pouští to do éteru. Takovým projevem normální dospělý člověk zásadně nemluví. Je to ryze amatérský projev a kazí celkový dojem a úroveň pořadu. Pokud má režisér "bližší" vztah s jmenovanou paní, že ji do tohoto projektu zařadil, tak ať si ji nechá doma, ale netahá ji na obrazovku. Tato paní má opravdu přímo odpuzující projev. Bylo by vhodné, kdyby se nad tímto odpovědní pracovníci zamysleli a dodržovali alespoň základní zásady dabingu, mezi které určitě patří výběr vhodného hlasu k dabovaným postavám. V opačném případě tím pořadu velice ubírá na kvalitě a celkovém dojmu.
Stanley
Odpovědět

Zpět na „Reality Show“