Informace o současném dění v dabingu

Zamčeno
Patty95
Příspěvky: 22
Registrován: 28 kvě 2014 23:09

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Patty95 »

100 tisíc měsíčně za dabing? Jako bývalá produkční jednoho pražského studia moc dobře vím, že je to utopie. Ne vždycky se totiž jedná o tu tisícovku za hodinu. Šetří se všude a na všem a jednou jsem zažila starší renomovanou herečku, která dělala souběžně dva filmy, v jednom měla hlavní roli a v tom dalším zase vedlejší - ve studiu byla zhruba 2 hodiny a dostala 1.300,- ... nikdy nezapomenu na její výraz v tváři. Mnohdy jsou ty honoráře mnohem nižší a řekla bych, že je to i trapné tomu produkčnímu, který dává herci podepisovat smlouvu. Vím o čem mluvím.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9517
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od filip »

Já to mám taky ze svých zdrojů. Současných: ;)
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Araziel
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2010 01:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Araziel »

Ja mam zdroju vic nez dost, ale muze mi to (slovy klasika) nekdo vysvetlit jako petiletemu diteti? Ja chapu vsechny pohnutky, ale nechapu, jake to bude mit vsechno reseni? Spokojim se i s alternativami... bud to bude tak, nebo tak... Ale vazne me zajima, jestli nekdo domyslel to, jake to bude mit nasledky... A hlavne kdy... Diky :-)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

Já bych rád zase slyšel, jak je možné, že to funguje s ČT. Když to je podle produkčních a studií naprosto neřešitelné a agentura se prý absolutně nechce dohodnout, tak co ta ČT? Já tedy nejsem proti, protože ze všech televizních dabingů se dají poslouchat většinou jen ty z ČT (dobře, to je nadsazené tvrzení - spíš jsem chtěl podtrhnout kvalitu ČT dabingů), ale stejně by mě to zajímalo. Mimochodem, co se týče poznámky u diskuze Transformerů, že to obsazení je možná vina právě nepružnosti agentury, tak mi přijde, že by herci šli sami sobě, kdyby se připravovali o zakázky na kinodabingy, zatímco studia nemají co ztratit, když obsadí někoho jiného, takže mi přijde logičtější, že vina herců to tak docela nebude. Samozřejmě, v situaci, kdy studia (produkční, režiséři, zvukaři, to je fuk) tvrdí, že herci lžou a herci tvrdí, že lžou studia, tak do toho normální lidé ani nemůžou vidět, což mě docela štve. Rád bych měl nějaký kouzelný zařízení, který by mi řeklo, kdo má pravdu. Holt je to v pohádkách snazší. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Patty95
Příspěvky: 22
Registrován: 28 kvě 2014 23:09

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Patty95 »

Pokud vím, tak HA má již delší dobu podepsanou samostatní smlouvu s ČT co se dabingu týče. Herci jsou totiž v ČT placeni od smyčky a je tam i dost času na výrobu.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

No jo, takže jediný studio s odpovídajícími podmínkami, co? :D Ne, nechci tu kritizovat dnešní způsob dabování (ač nejsem jeho zastáncem), ale faktem je, že ČT je opravdu poslední záruka kvalitního dabingu (vyjma části kinodabingů).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

Mimochodem, v dnešní Mladé frontě je článek o současné situaci v dabingu. Ten článek je sice jednostranně nahlížený z pohledu herců, nicméně přišel mi v pořádku. Zmínili i fakt, že na ČT nebo ve studiu Virtual se nic nemění. Bohužel, na internetu jsem ten článek nenašel.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9517
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od filip »

Nemohl bys ho nějak naskenovat? Rád bych si to přečetl.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
ynot
Příspěvky: 24
Registrován: 28 bře 2012 16:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ynot »

Jojo, už to prosáklo do médií. Předpokládám, že je to tohle: Trojan, Zawadská a další známí herci se ocitli na černé listině dabingu http://kultura.idnes.cz/dabing-problemy ... ntent=top6

Sorry za nešikovný odkaz, neumím to tu moc formátovat.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9517
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od filip »

Všechno se bortí, do toho včera zemřel pan Kaňkovský.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Zamčeno

Zpět na „Současná situace v dabingu“