Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Také musím chtě nechtě souhlasit. Nejlepší je, když si někde stěžuju, že tam nedali český dabing, tak mi na to zpravidla odpoví, že tam jsou české titulky. :roll: No vážně díky za radu. To je jak kdyby mi v prodejně s motorkama řekli, že motor v ní není, ale můžu se odstrkovat nohama. :lol: Pro mě je prostě kvalitní dabing podmínka nákupu a dokud si to neuvědomí, tak ať mi prominou, utrácet za to peníze nehodlám. To je jednoduše půlka zboží a tečka.
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1953
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od HonzaXXII »

Jak jsem na ten filmík v jeho původní podobě trochu mrknul, tak jsem zjistil zajímavý věci. Vypadá to že v roce 1995 to fakt vyšlo na VHS v tom Bonton dabingu, v tom případě je tu podle mě ta položka "digitální remastering...1997" zbytečná, a u všech dílů. Pavel Šrom pro SE namlouval úvodní a závěrečné titulky znovu, protože tady to čte trochu jinak (jako by měl po pár skleničkách :D , nemyšleno zle, někdo prostě má takový hlas), a na závěr ještě říká: "Scénář a režie, produkce", což jestli se nepletu v SE neříkal. A prolog původně nemluvil Jakub Saic, ale Bedřich Šetena. Teď nevím jestli by bylo lepší Kubu vymazat, nebo jen dopsat Šetenu jako "prolog", a nechat Saice jako "Prolog Speciální edice" (a asi všude).
I přesto je ale zajímavý že jak jsou na Hvězdě smrti v těch odpadcích (kdo SW neviděl, dál nečtěte, ale takových tu moc není :D), jak po Lukovi vyjede ta příšera, tak v kinodabingu i v originále je ticho jako v hrobě, a jak se začnou hýbat zdi, tak hraje akorát taková jednoduchá hudba, kde se dlouhý tóny zvedají nahoru a nahoru. Ale v tom Bonton dabingu už dva roky před vyjitím SE hraje v obou případech ta hudba, co je v SE, je to prakticky ta stejná jak hraje v SE když vjíždí Luke, Obi Wan a roboti do Mos Eisley. A vzhledem k těm věcem co jsem psal nahoře evidentně autor toho DVDripu neslepil dohromady dabing z VHS SE a originál.
A taky by mě zajímalo jestli scéna s Jabbou a setkání Luka s Biggsem byly dodabovány nebo je dabovali už v té době. Ale osobně si myslím že je dodabovali, protože velitele stíhaček tam mluví někdo úplně jiný.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
Příspěvky: 1953
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od HonzaXXII »

2. udělali pro VHS. Původně jsem myslel že až pro Zvláštní vydání v roce 1997, ale teď je už stoprocentní, že už pro VHS reedici u Bontonu v roce 1995. ČT od roku 2002 vysílala jen a jedině tu Special edition s tím 2. dabingem, možná tu trilogii vysílala už několik let předtím, ale nevím. Možná jsem jen viděl ep . 4 na Nově v roce 94, ale přísahal bych že tu scénu z Návratu Jediho s 3PO a R2 před bránou Jabbova paláce si pamatuju už z dob školky.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1121
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od puffy »

V roku 1995 to nevyslo na VHS nahodou. V tom roku to vyslo znova na VHS po celom svete, lebo sa jedna o remasterovanu verziu. Vycisteny obraz a zvuk, ale nastastie bez digitalnych uprav.
18.11.2009 - 28.12.2016
Lukiz
Příspěvky: 3480
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Lukiz »

Don Arian píše:a taky jestli je lepší si sehnat tu původní verzi filmu z roku 1977 nebo tu novou z roku 1997
Ta původní verze je trochu "znekvalitněná" neboť to je širokoúhlá nudle s velkými černými pruhy nahoře a dole pro televizní formát 4:3 (a ne pro dnešních 16:9 jak by bylo záhodno) a ty rozdíly o proti SE nejsou nijak zásadní pro děj, takže i z tohoto důvodu bych řekl, že klidně koukej na dostupnější a kvalitnější SE.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 11 úno 2010 21:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Pořád nijak. Čeká se na další krok Jirky Lukáše. :) Po premiéře Avatara mluvil prý o předělání všech Star Wars do 3D. Kdyby k tomu došlo a té slávy by se dočkala i Česká republika, tak by se u starých epizod určitě dělal dabing nový, protože ten starý je pro kina nepoužitelný... Ale to jsme ve stádiu spekulací... ;)
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1953
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od HonzaXXII »

Cože??? Special edition 3.0? Nééé, ještě přidají do starých dílů scény s Padmé a Anakinem (vůbec nic proti novým dílům, ale ve starých je nechci).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

Já jsem klidně pro. Tyhle remastery mi nikdy nevadily a nikdy vadit nebudou. Původní dabing mám doma, původní díly taky a když ty nové chtít nebudu, tak si je jednoduše nekoupím, nikdo mě na to koukat nenutí. ;) A zajít si na staré i nové epizody v 3D do kina, to beru všemi deseti... 8-) Tenhle odpor k remasterům jsem nikdy nechápal, jak kdyby tím někdo tu starou verzi vymazal...
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

No dobrá, myslel jsem to spíš v principu. Jasně, že co provádí distributor je věc jiná. Je s podivem, jak u tak obrovské značky jakými jsou Star Wars, může být situace na českém trhu zoufalá. Na DVD s dabingem a to jen ve stereu pouze Pomsta Sithů, u ostatních jen titulky, to je do nebe volající. Každé béčko vychází už roky s dabingem a SW tohle. Avšak to jsem odběhl od tématu. Ano z pohledu toho, že by jsi Honzo rád viděl remaster z roku 97 na DVD s původním dabingem, ten odpor k dalšímu remasteru chápu, abys neřekl, že jsem zaslepený. :) To však nic nemění na tom, že bych ten remaster do 3D a nový dabing snesl. Chápu, že v sekci filmy, kde přežívá elita nejlepší jednotky pro boj s organizovaným redabováním, s tímto názorem neuspěju, ale víš, že jsem se touhou o redabing starých epizod nikdy netajil... :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Příspěvek od Markus »

HonzaXXII píše:A tvůj postoj znám dobře a nic proti, ale moc by mě zajímalo co bys říkal kdyby kvůli té dopřidané scéně předabovali Skrytou hrozbu. To by tě asi naštvalo stejně jako mě.
Tak víš, že jsem k redabingu obecně mnohem benevolentnější, než naprostá většina fóra. U nových epizod bych se o tom asi nevyjadřoval zrovna pochvalně, ale ani bych nepořádal protesty s transparenty před distribuční firmou... :D Kdyby dodrželi to základní obsazení, sjednotili překlad všech šesti epizod atd., tak bych mohl být ve výsledku ještě rád. (Už vidím, jak mi na hlavu letí první kámen... :lol: )
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“