Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 540
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od MikeZ »

Já teda odpůrce Tolkiena rozhodně nejsem, naopak Pána prstenů mám moc rád, ale s tou recenzí naprosto souhlasím (teda kromě názoru na dabing, který jsem neslyšel). Rozdělení takové krátké knížky na tři filmy je absurdní. Je to dějově strašně řídké a roztahané.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5058
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od Joe Black »

Asi bych poznamenal, že tyhle tři filmy nejsou jen kniha Hobit. Je v tom i Silmarilion a také období do Pána prstenů, nebo teda tak mi to bylo vysvětleno jako neznalci. :) Pak mi spoustu věcí došlo... Už tady bylo hodně věcí co v Hobitovi vůbec nejsou, byly to prý části ze Silmarilionu a odkazy na původní trilogii.
Uživatelský avatar
tom99
Příspěvky: 94
Registrován: 14 bře 2012 13:57
Bydliště: Cheb

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od tom99 »

Joe Black píše:Jak jsi poznal, že se všichni nezpívali? Mě přišlo, že se zpívali všichni...
Třeba jsem neslyšel zpívat Libora Boučka a Michala Holána. A to už všichni nejsou. Aspoň si myslím, že jsem je neslyšel, je možné, že mě nakonec šálil hluch :-)
Joe Black píše:Asi bych poznamenal, že tyhle tři filmy nejsou jen kniha Hobit. Je v tom i Silmarilion a také období do Pána prstenů, nebo teda tak mi to bylo vysvětleno jako neznalci. :) Pak mi spoustu věcí došlo... Už tady bylo hodně věcí co v Hobitovi vůbec nejsou, byly to prý části ze Silmarilionu a odkazy na původní trilogii.
Ano, Jackson do Hobita zakomponoval dodatky z Pána Prstenů a "asi" něco ze Silmarilionu. Ale na všechno nemá práva, práva totiž stále drží Tolkienovi dědicové, které je nechtějí pustit, protože jsou nespokojeni tím, jak dopadl filmový Pán Prstenů...
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5058
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od Joe Black »

No to je jedno... Já byl nadšenej a líbilo se mi to, těším se na pokračování... :)
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od jackb »

Tak jsem film viděl a dabing byl pěknej. Hlavní trojce Dolanský, Pelzer a Suchařípa byl parádní a ostatní byli taky dobří, ale jediný kdo mi neseděl byl Pavel Rímský na Sarumana - ten se mi fakt moc nelíbil

dále dabovali: Zbyšek Horák, Marek Libert

a jeden dotaz - vážně jednoho z trpaslíků daboval Radek Hoppe? Já mám pocit, že na hostině na začátku filmu byl slyšet mezi trpaslíky Petr Neskusil a Radka Hoppe jsem vůbec nepostřehl
ert
Příspěvky: 15
Registrován: 23 dub 2009 08:58

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od ert »

Za mě film rozvláčnej.

Postava Bilba jak herec, tak hlas příšernost - chtělo to někoho lehce se staršim hlasem.
Jsem od něj zvy
Klej na komičtější role ;-)
Mulder
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2013 10:45

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od Mulder »

Dolanského mám jako dabéra velmi rád, ale jako Bilbo mi taky moc neseděl bůhví proč. Ze začátku mě dokonce dost tahal za uši. Jinak ale nemám k dabingu výhrady. Postavy ze starších dílů se poslouchali s nádhernou nostalgií( Gandalf :) ) a nové postavy paráda, Thorin, o kterého sem se bál nevíc byl Suchařípou nadabován naprosto geniálně a dokonce i píseň Misty Mountain nebyl žádný průser. Martin Zahálka jako glum byl pro mě nevětší špičkou filmu. Hrozně moc bych si přál vidět ho při dabování :D Geniálně psychozní hlas.
Calliope
Příspěvky: 31
Registrován: 01 říj 2010 10:20

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od Calliope »

Píseň trpaslíků dopadla slušně (po těch negativních ohlasech jsem čekala hotovou katastrofu, takže jsem byla nakonec spokojena). Dolanský mi nevadil. Suchařípa příjemně překvapil a potěšil. Ale nikdy si nezvyknu na český hlas Gluma... Nikdy.
Mulder
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2013 10:45

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od Mulder »

To moc nechápu, mě příjde Glum naprosto geniálně nadabovanej a líp si to prostě představit vůbec neumím. Tu krásnou psychoznost Serkise by jentak někdo napodobit nedokázal, ale Zahálka si to vzal částečně po svém , částečně po Serkisově a mě se to hrozně moc líbí. Pro mě největší dabérský výkon českého znění. Má můj respekt za to co s tím hlasem dovede.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5058
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected Journey

Příspěvek od Joe Black »

Souhlasím. Mě přijde český Glum skvělý.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“