Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Ištván87 »

jackb píše:- myslel jsem, že obsazení Jiřího Schwarze ve Star Wars jasně dokázalo, že mladší dabér, než je herec, kterého dabuje prostě nezní dobře ani v kinodabingu (i když po herecké stránce to bylo perfektní).
Mě ve Star Wars přišel pan Schwarz perfektní, kdybych ho neznal, tak by mi ani nepřišlo, že byl o tolik mladší (i když věkově seděl na postavu, protože díky Lucasovo zvláštním počtům je v epizodě 4 Obi-Wanovi cca 58 let.

Co se týče tady toho dabingu, tak myslím, že to nakonec dopadne dobře. Jak už jsem říkal, Jan Maxián by to zvládnul, ale netřeba ještě víc odkazovat na Raimiho Spider-mana... Navíc je Matouš Ruml neoposlouchaný, což je plus... Třeba v Třech mušketýrech byl naprosto perfektní, myslím že v kinodabingu se nemusíme bát...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Camulator »

Mě zas při pohledu na Garfielda napadl Bohumil Švarc ml., trošku mi připomíná Haydena Christensena. :D
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od bloom »

oberon píše:Jaromír Meduna je na Sheena vhodný možná typově, ale herecky je taky trochu někde jinde.
Já tedy nevím, jak je Jaromír Meduna "herecky jinde", protože mi přijde, že zrovna on se vždycky snaží každé roli přizpůsobit, jeho rejstřík je skutečně bohatý (od Poirota přes úlisného Malkoviche a sarkastického Matthaua až po choleriky v bláznivých komediích). Já měl vždycky u spojení Meduna-Sheen porblém spíše s tou "typovostí", resp. mi nikdy hlas J. Meduny neseděl k obličeji tak dobře jako v případě pánů Mrkvičky a Štěpánka.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od DavePave »

Nutno říct že dabing z traileru se mi možná líbil kapánek více, především zmíněný Marek Libert u Ifanse... ale pana Vašinku mám rád od dob sledování NCIS, takže si myslím, že mi nějak extra vadit nebude :D U Learyho jsem byl spokojený se Zdeňkem Mahdalem v traileru a Jiří Schwarz ve finální podobě filmu mi taky udělal radost. Andrew Garfield docela volá po Honzovi Maxiánovi, ale Matouše Rumla rozhodně zatracovat nebudu, už jen proto že jsem ho, blahé paměti, snad v žádném dabingu neslyšel :lol:
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 798
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od starpep »

Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Ondra81 »

škoda, že nedopadl z traileru Marek Libert ten se mi tam líbil v ukázce
juk_jana
Příspěvky: 63
Registrován: 04 dub 2011 00:04

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od juk_jana »

Z recenze Kinobox.cz http://www.kinobox.cz/clanek/7149-recen ... spider-man

Co filmu sluší je ústřední něžná a přirozená romance. Andrew Garfield i Emma Stone jsou velmi sympatičtí lidé, jimž výborně funguje chemie. Škoda jen, že oběma dělá medvědí službu dabing. On mluví jako třináctiletý mutující puberťák, ona jako jeho matka. Uf.
Uživatelský avatar
Sygi
Příspěvky: 31
Registrován: 06 srp 2010 17:49

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Sygi »

Dnes shlédnuto na předpremiéře, musím říct že dabing je povedený, ale Emma Stone zní hlasem opravdu více staře než Garfield.

Ve vedlejších rolích : Jakub Saic, Bohuslav Kalva, Michal Holán, Jolana Smyčková, Bohdan Tůma, Petr Gelnar, Libor Terš, Zbyšek Horák, Ladislav Cigánek (tím si ale nejsem zas tolik jist jestli to byl on), a možná se tam mihl i někdo další, to jsem nepostřehl, v závěrečných titulkách dabéry nejmenovali.
Top Dabéři:
Libor Hruška, Gustav Bubník, Dana Černá, Pavel Rímský, Jaromír Meduna
petkazuza
Příspěvky: 122
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od petkazuza »

Dneska sem na tom byl. Měl sem obavy ale Ruml byl nakonec úžasnej, seděla na Garfielda dokonale i na Spider-mana, řekl bych o něco víc než Maxián :P
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3358
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od jackb »

Jakub Saic - Campbell Scott (Richard Parker), Lucie Svobodová - Embeth Davidtz (Mary Parkerová), Michal Holán - Chris Zylka (Flash Thompson), Regina Řandová - Kari Coleman (Helen Stacyová), Ladislav Cigánek - C. Thomas Howell (Jackův otec), Valérie Zawadská - Barbara Eve Harris (paní Ritterová), Bohuslav Kalva - Michael Massee (muž ve stínu)

Film jako takovej se mi moc nelíbil, ale cameo Stana Lee stálo opravdu za to. A abych nezapomněl, tak na kino dabing mi přišlo, že je tam nějak moc malo hlasů - Ladislav Cigánek a Petr Gelnar byli slyšet nepříjemně často. Ale Matouš Ruml, Marcel Vašinka a hlavně Jiří Schwarz byli výborní
Odpovědět

Zpět na „Filmy“