Vdáš se a basta!

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vdáš se a basta!

Příspěvek od ReDabér »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. DABING DVD, Nova, Filmbox
V českém znění: Dagmar Čárová - Diane Keaton (Daphne Wilderová), Jitka Moučková - Mandy Moore (Milly), Miriam Chytilová - Lauren Graham (Maggie), Jitka Ježková - Piper Perabo (Mae), Zdeněk Hruška - Gabriel Macht (Johnny Dresden), Ivan Jiřík, Helena Brabcová, Petr Meissel, Roman Hajlich, Aleš Jarý - Stephen Collins (Joe Dresden), Bohdan Tůma (titulky), Antonín Navrátil - David Purdham (strýc Philip), Svatopluk Schuller, Jana Altmannová - Judi Barton, Mary Pat Gleason (Jasonova matka, Iris) a další.

Překlad: Milada Martínková
Zvuk: Dušan Matuška
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Hana Krtičková
České znění vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska v roce 2007.

2. DABING ČT
V českém znění: Taťjana Medvecká - Diane Keaton (Daphne Wilderová), Jitka Ježková - Mandy Moore (Milly), Josef Pejchal - Gabriel Macht (Johnny Dresden), David Švehlík - Tom Everett Scott (Jason), Jitka Moučková - Lauren Graham (Maggie), Jolana Smyčková - Piper Perabo (Mae), Pavel Šrom - (Joe), David Štěpán - Ty Panitz (Lionel) a Rudolf Kubík.

Překlad a dialogy: Jana Mertinová
Dramaturgie: Helena Křováková
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Mistr zvuku: Zdeněk Zenger
Vedoucí produkce: Zuzana Drymlová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladmír Tišnovský
Režie: Marie Fronková
Vyrobila Česká televize, 2009.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4093
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Vdáš see a basta!

Příspěvek od Budy »

Film sice nesleduju, ale za ten název bych zabil....
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vdáš see a basta!

Příspěvek od Joe Black »

Budy píše:Film sice nesleduju, ale za ten název bych zabil....
Doufám, žes neměl na mysli můj překlep s dvěma E... :-)

Viděl jsem kousek a musím udělit dvě VELIKÁ mínus dabingu tohoto filmu: na relativně starší Diane Keaton byla obsazená oproti herečce velice mladá Dagmar Čárová, která se na ni IMHO nehodí. A druhá chybka v obsazení je, že Lauren Graham nedabuje Simona Postlerová jako v Gilmorkách, ale Miriam Chytilová. Její vtípky takto nejsou tak vtipné jako v seriálu od Simony...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4093
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Vdáš see a basta!

Příspěvek od Budy »

Joe Black píše:
Budy píše:Film sice nesleduju, ale za ten název bych zabil....
Doufám, žes neměl na mysli můj překlep s dvěma E... :-)
Ne, ten ne! :D Myslím to s tím "basta". :roll:
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vdáš se a basta!

Příspěvek od bloom »

Dagmar Čárová se na Diane IMHO hodí, jejich hlasy jsou podobné a i tipově ji podle mě dokáže docela dobře vystihnout. Také ji už dabovala v prvním dabingu filmu Baby Boom.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Vdáš se a basta!

Příspěvek od Sen »

Joe Black píše:Její vtípky takto nejsou tak vtipné jako v seriálu od Simony...
Jenom tím to asi nebude. Tento film mi přišel zoufale nevtipný, což je vzhledem k jeho žánru docela problém. Ale samozřejmě nepřítomnost Simony Postlerové mi také vadila.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vdáš se a basta!

Příspěvek od Joe Black »

bloom píše:Dagmar Čárová se na Diane IMHO hodí, jejich hlasy jsou podobné a i tipově ji podle mě dokáže docela dobře vystihnout. Také ji už dabovala v prvním dabingu filmu Baby Boom.
Mě prostě nesedl relativně mladší hlas Dagmar k nyní už starší Diane. To je opačný problém toho, když starší dabéři nevhodně dabují postavy mnohem mladší.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Vdáš se a basta!

Příspěvek od Džejňulka »

Mě se náhodou tenhle dabing docela líbil, ale s tou Simonou Postlerovou je to pravda,že tam scházela, Miriam Chytilová se k Lauren Graham IMHO vůbec nehodí!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Vdáš se a basta!

Příspěvek od Džejňulka »

Tak ČT udělala další dabing, titulky jsem nenahrávala, takže nic, režii měla Marie Fronková, Diane Keaton - Taťjána Medvecká, Millie - Jitka Ježková, její kluci - Josef Pejchal, David Švehlík,tyto mladíky nemám naposloucháno tak nevim, kterej byl kterej, Lauren Graham - Jitka Moučková, další dcera Keatonový - Jolana Smyčková, Joe - Pavel Šrom, malej kluk - David Štěpán.
Je dobrý si přečíst po tak dlouhé době svůj předchozí příspěvek a hezky si ho zkritizovat: Nevím, co se mi na tom dabingu líbilo, ale když jsem slyšela Medveckou - :-: pro ni a nic proti Čárové, ale vážně ve srovnání s Medveckou byla strašná. Jitka Ježková dodala té mladé aspoň trochu sympatična, které jí teda chybí.
Oba kluci byli s neoposlouchanými hlasy mnohem sympatičtější než v tom prvním. Graham sice nedostala ani tak svou dvorní dabérku, ale Moučková na ní nezněla vůbec špatně. Navíc všechny ženské postavy dohromady nebyly prostě tak moc uječené jako tehdy v tom jiném dabingu, co jel na Nově.
Pavel Šrom - dobreej
+ ta italština v tomto dabingu mi připadala víc italsky.
Takže můj favorit je tentokrát dabing, který jsem viděla až jako druhý!
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vdáš se a basta!

Příspěvek od Joe Black »

Taky se mi líbila paní Medvecká, jen bych viděl raději Jitku Moučkovou na její dvorní Mandy Moore a Jitku Ježkovou na její dvorní Piper Perabo, jak tomu bylo v prvním dabingu. I když by to bylo na úkor kombinace Lauren Graham - Jolana Smyčková (to by znělo stejně divně jako s Miriam Chytilovou). ;-)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“