Posel smrti / Black Mirror

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Posel smrti / Black Mirror

Příspěvek od TmavyCyklista »

Obrázek
Vydavatel: Future Games
Související hry: Posel smrti II , Posel smrti III

V českém znění: Michal Dlouhý (Samuel Gordon), Radoslav Brzobohatý (William Gordon, Bates), Vladimír Čech (Dr. Hermann, Louis), Pavel Soukup (Robert Gordon), Pavel Šrom (Henry, Dr. Smith), Květa Fialová (Victorie Gordonová), Eva Miláčková (Eleonor Gordonová), Sylva Sequensová (hlavní sestra z Ashburry), Bohuslav Kalva (detektiv Collier, otec Frederick), Bohdan Tůma (Tom, James), Vilém Udatný (Mark, Ralph), Jiří Ptáčník (Murray), Stanislav Lehký (Morris, hrobník), Miloslav Študent (Harry, kotelník v sanatoriu Ashburry), Jaroslav Toť (rybář), Petros Alexandridis (Vic), Jiří Hromada (Richard)

Produkce: Jaroslav Toť, Václav Štastný
Zvuk: Jan Bláha, Adam Klášterský
QA dabingu: Zdeněk Houb
Režie: Ladislav Novák, Miroslav Walter
Vyrobilo: BONTON Studio a AW studio Praha
2003
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel Smrti / Black Mirror

Příspěvek od KOMZA »

Další díl ze série Postavy a jejich hlasy, tentokrát právě legendární Posel smrti! :)
Ke zhlédnutí zde. Další videa zde, nebo na mém kanále ;)

EDIT: Ironií osudu mě až po vytvoření videa během kompletování soundtracku napadly dvě další postavy:
Pavel Šrom (Horník v dole)
Sylva Sequensová (Cathrin Gordonová)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel smrti / Black Mirror

Příspěvek od KOMZA »

Jméno horníka v dole, jehož deník Samuel studuje, je Rowan - zjištěno z ukázkových materiálů z konce roku 2002, kde jsou rověnž i ukázky Roberta, Samuela a Williama! 8-) Tímto prosím o doplnění, společně i s Cathrin.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel smrti / Black Mirror

Příspěvek od KOMZA »

KOMZA píše: 05 zář 2017 15:46 doufám, že ta hra dopadne aspoň trochu fajn
Wolverine píše: 16 srp 2017 21:39 Jo, Ubisoft údajně ostatní lokalizace sám financuje, což je snad jediný světový vydavatel, který to dělá a zaslouží si tak pochvalu :D
Jo, tak tohle nezestárlo dobře... :lol: Ale zase je fakt, že Ubisoft spoustu těch jazyků držel roky a čeština dokonce zmizela až ve druhé várce. Byly to fajn roky s češtinou a nějakými těmi dabingy...

Vzhledem k blížícímu se 20. výročí hry jsem se po letech pustila do Posla smrti a co k tomu říct, ten dabing je prostě skvělý. A mnohdy ho vnímám spíše jako rozhlasovou hru. Michal Dlouhý tu má co hrát (což mi u dalších her a hlavních postav od Future Games tolik nepřišlo) a jeho Samuel mě vážně baví, do toho naprosto "depresivní" Radoslav Brzobohatý s Květou Fialovou, kteří ještě více podporují tu ponurou atmosféru, a nelze opomenout ani Pavla Soukupa a Vladimíra Čecha. Je pravda, že mi v dabingu trochu vadí, že zrovna herci s tak výraznými hlasy dabují dvě postavy, případně pak trochu kolísající kvalita zvuku, to nemohu popírat. Nejvíce mě ale mrzí dlouhé prodlevy mezi replikami v rozhovorech, ale to samozřejmě není vina dabingu, který zkrátka čeká na animaci, ale celkově to kazí dojem, což je škoda, i přesto si však dabing nadmíru užívám. Sice vznikla celá řada hvězdně obsazených dabingů, ale Posel smrti je za mě unikátním kouskem, který už se nepodařilo zopakovat.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel smrti / Black Mirror

Příspěvek od KOMZA »

Povíš nám něco o tom, jak probíhalo nahrávání dabingu a jak k dabování počítačové hry přistupovali herci jako pan Brzobohatý apod.?
Dabing se nahrával ve dvou studiích po čtyři dny. Přístup všech byl samozřejmě profesionální, všichni jsou nadmíru zkušení herci a dabéři. Dabování hry se ale většina z nich zhostila poprvé, takže je zajímalo, jak to všechno vlastně ve hře vypadá oproti filmu atd.

– Level č. 98 (2003), z krátkého rozhovoru, který doplňoval tehdejší recenzi
V novince v čísle 79 z roku 2001 (kde dokonce tvrdili, že už pomalu míří k vydání...) se navíc píše, že si vývojáři do hlavní role představovali Aleše Procházku. Zda jej nakonec neoslovili či to nedopadlo, to už bohužel netuším.
Odpovědět

Zpět na „Hry“