S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od Wolverine »

Obrázek
Vydavatel: CD Projekt
Ukázka dabingu

V českém znění: Bohdan Tůma (Lebeděv, Joga, více rolí), Zdeněk Hess (Sidorovič, Kaňour, více rolí), Zbyšek Horák (Čipera, Čechov, Egorka Prskáč, Generál Krylov, více rolí), Pavel Pípal (Major Chaletskij, Profesor Sacharov, Lesník, více rolí), Pavel Vondra (Profesor Beanpolev, Míťa Rašple, více rolí), Pavel Tesař (Mráz, Vasja, Střelec, více rolí), Radek Hoppe (Gray, Docent Sutlov, více rolí) a Ludvík Král (Otec Velerián, více rolí)

Vyrobilo: Studio Fontána v roce 2008
Naposledy upravil(a) Wolverine dne 15 čer 2017 16:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od TmavyCyklista »

Podle tohoto i tohoto tam měli dabovat ještě Martin Stránský, Rudolf Kubík, František Dostál, Miluše Bittnerová a Jan Nedvěd a celý se to mělo točit ve Fontáně. Jaktože je tam nakonec těch dabérů míň? Já nevim, nikdy jsem se o Stalkera nezajímal.
Naposledy upravil(a) TmavyCyklista dne 11 čer 2017 10:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od Wolverine »

Díky za odkazy. Hru jsem celou prošel a dohrál. Během hry jsem si zapisoval podle poslechu jména dabérů a jejich postavy, které namlouvali. Nicméně třeba Martina Stránského jsem tam nikde neslyšel a nějak se mi nezdá, že by tam daboval jen nějakého random chlápka, na kterého hráč normálně ani nenarazí (když většina dabérů tam dabovala okolo pěti postav). A pokud si navíc dobře pamatuju, ve hře nebyla žádná ženská postava (což by vylučovalo i tu Miluši Bittnerovou).

Podle mě se s těmi dabéry na začátku počítalo, ale nakonec asi z finančních důvodů zmenšili počet dabérů na těch 8. Což je tedy škoda, těch hlavních postav je tam celkem dost a Martin Stránský se svým hlasem by se tam určitě neztratil :)
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od TmavyCyklista »

Jako pochopil bych, že prostě pár chlapů nenadabuje pár chlapů, ale pokud tam není žádná ženská, tak proč tam měla dabovat ženská? :D
Naposledy upravil(a) TmavyCyklista dne 19 čer 2017 01:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od Wolverine »

Tak jsem si pro zajímavost prošel všechny významné postavy v Clear Sky a všichni to jsou chlapy. Je to holt záhada, ale nejspíš s ní počítali pro případ "kdyby náhodou" :)
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od TmavyCyklista »

Ale ta Fontána asi platí, má to na svejch nefunkčních stránkách https://web.archive.org/web/20160209064 ... rence.html.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Příspěvek od Wolverine »

S tou Fontánou máš pravdu, dokonce o lokalizaci hry udělala kdysi Game Page reportáž, kde se to studio zmiňuje. Zároveň tam padlo, že to dabovalo cca 15 lidí, takže fakt nevím kde se těch zbylých sedm lidí nakonec ztratilo :-? :D
Odpovědět

Zpět na „Hry“