Mafia: The City of Lost Heaven

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Mafia

Příspěvek od Wolverine »

Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Mafia

Příspěvek od Mirec0910 »

Ináč je tu uvedený Libor Terš ako Vito Scaletta. Tu by som si dovolil tvrdiť, že to nie je postava Vita. Áno, v Mafii II síce zabije Toma Vito Scaletta a Joe Barbaro, ale v Mafii 1 ho zabijú Salieriho muži Joe a Eddie, pozor nie Joe Barbaro a Eddie Scarpa. Takže Terš dabuje buď postave Joea alebo Eddieho.
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia

Příspěvek od KOMZA »

Vážně si myslíš, že by si tvůrci zničili tuto ikonickou scénu?
Jasně, v jedničce Vito moc jako Vito nevypadá, ale kdyby to měl být Eddie, nejel by tam ve dvojce Vito. Ta scéna je úplně stejná (vyjma pár odstínů barev a chybějící popelnice), aby vyvolala ve hráčích vzpomínky, proč by tedy udělali něco takového? Když pomineme to, že český překlad nám tuhle legendu pohřbil (Prosím? X Ano?; Pozdravuje Vás pan Salieri. X Pan Salieri posílá svý pozdravy.), bylo by bláhové nepřistoupit na tuto "hru autorů". Ve dvojce střílel Joe, Vito vyřídil pozdrav, tím pádem to tak je i v jedničce.

A doplnění: IMDb uvádí v jedničce také Vita Scalettu ;)
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Mafia

Příspěvek od Mirec0910 »

Je to len môj názor, nemusí nikto so mnou súhlasiť. Neskôr bol aj datadisk k Mafii je pravda že to nebolo už od vývojárov ale od fanúšikov tejto hry. Tam jasne boli predstavení ako Joe a Eddie a mali sme ich postupne zabiť. Nemyslím si že by v tomto ten kto vymyslel datadisk improvizoval určite čerpali z pravdivých zdrojov aby to nadväzovalo na pôvodný dej. Ináč, z vlastných skúsenostiach viem, že IMDB nemá vždy pravdu. Ale tak vravím možno sa mýlim, o podobnosť postavy mi ani tak nešlo to je jasne že je iná ako v Mafii II, ale len tak ma to napadlo či to nie je náhodou tak ako si myslím, ale tak možno máte pravdu ostatní, rád si prečítam každý názor na to :)
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia

Příspěvek od KOMZA »

Mafia: Mission Pack měl poprvé údajně vyjít v roce 2008, tehdy jsme nevěděli vůbec nic o žádné spojitosti M1 a M2 my a ani MichalJS – Michal Šafárik, který stojí za většinou modifikací. Když si vzpomenu na vánoční trailer, kde se dává na konci dohromady Vito, Joe a Eddie, mohl z tehdejší Eddieho podoby usoudit, že byl Tommy zabit Joem a Eddiem, ale kdo ví. Ta modifikace dokonce vyšla hned několikrát, naposledy snad dva dny po vydání M2.

Ale můj názor je takový, že bychom neměli zpochybňovat zrovna tuto osudnou cutscénu :)
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Mafia

Příspěvek od Mirec0910 »

Ale pozor to som písal, že tí Joe a Eddie nie sú Joe a Eddie z Mafie 2 :D Proste iba zhoda mien, pátral som po nete o tomto všetkom a odpoveď som nenašiel moc, ale na pár portáloch kde sa o Mafii debatuje tak to tiež už riešili a tiež väčšina tvrdí, že to sú proste nejaký iný Salieriho muži a nemajú nič spoločné s postavami z Mafie 2, prečo do nej dali túto misu netuším :D
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Mafia

Příspěvek od TmavyCyklista »

Jako hele. Já bych se na nějakýho Eddieho, Joea nebo Vita v jedničce úplně vykašlal. Nějaký zpětný dokazování, že ve dvojce to byli tihle a v jedničce tihle, je úplně mimo. V jedničce to byli No Name lidi a tak by to mělo zůstat. A Mission Pack bych nezmiňoval, když jde o fanouškovský počin. A IMDb bych taky nevěřil, co se her týče, častokrát tam bývají úplný blbosti a tyto postavy tam nejsou proto, že by to bylo oficiální, ale že jsou tak veřejně označovaný.

KOMZA - Když už jsme u toho, tak MichalJS a Michal Šafárik alias Miso jsou rozdílní lidé. MichalJS stojí třeba za výbornými Theatre Mod nebo Ride to Hell a Miso kromě Mission Packu (ale verze 1.2) dělal samý blbosti (včetně Mission Packu 1.0). :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia: The City of Lost Heaven

Příspěvek od KOMZA »

Souhlasím, že řešit něco takového, je zbytečnost :)

Jsem tě nejdřív nechápala, a teď koukám, jak na "nic" (ach jo, už mě někdo zabte) jsem to napsala :D Na Šáfárikovu přezdívku jsem si nemohla vzpomenout, ale jeho módy mě náhodou bavily - Long Night Mission, Tommy's Life (Cosa Nostru jsem nehrála) :D Ovšem MichalJS (Michal Pecka) je naprostý král mezi modifikacemi (i když za ten save v divadle bych ho nejradši zabila :lol: ), ale snad ještě víc zbožňuju jeho videa, ale to už hodně utíkám od tématu :D
Uživatelský avatar
Route95
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2015 00:22
Bydliště: Třinec

Re: Mafia: The City of Lost Heaven

Příspěvek od Route95 »

Viděl jsem teď moc pěkný rozhovor s Viktorií Taberyovou a v něm řekla, že Frankovu dceru dabovala její starší sestra Terezie Taberyová a Frankovu manželku její mamka Zuzana Schulzová.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia: The City of Lost Heaven

Příspěvek od KOMZA »

Panejo, takže možná vůbec jedna z prvních rolí?
„Myslím, že tohle značně mění situaci, pánové.“ Já to vždycky tipovala na dceru někoho z vývojářů. Teď už se jen dobrat k těm ostatním hlasům a možná budu mít konečně klidný spánek :)
Odpovědět

Zpět na „Hry“