Tajuplný ostrov / L'île mystérieuse

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Tajuplný ostrov / L'île mystérieuse

Příspěvek od Roko »

La Isla misteriosa y el capitán Nemo (ES), L'île mystérieuse (FR), L'isola misteriosa e il capitano Nemo (IT)
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Luděk Munzar - Omar Sharif (kapitán Nemo), Otakar Brousek st. - Gérard Tichy (Cyrus Smith), Eduard Cupák - Philippe Nicaud (Gédéon Spilett), Jiří Zahajský - Ambroise Bia (Nab), Čestmír Řanda - Jess Hahn (Bonaventure Pencroft), Vladimír Zátka - Rafael Bardem Jr. (Harbert Brown), Jan Faltýnek - Gabriele Tinti (Aryton), Soběslav Sejk - Mariano Vidal Molina (Bob Harvey) a další

Zvuk: ing. Jaromír Svoboda
Střih: Lumír Cihlář
České dialogy: Marie Fronková
Režie českého znění: Irena Skružná
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1975
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Tajuplný ostrov / L'île mystérieuse

Příspěvek od Historik »

Natočený materiál byl zpracován jednak do tohoto celovečerního kinofilmu, jednak do televizního seriálu, který má televizní dabing s částečně odlišným obsazením, viz Tajuplný ostrov v oddíle Seriály.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Tajuplný ostrov / L'île mystérieuse

Příspěvek od Historik »

Další případ, kdy úvodní české titulky jsou pojaty jako texty ručně vepsané do knihy, jejímiž listy je otáčeno. Známe např. z filmu Oslí kůže, ale zde jde o jinou knihu s odlišnou vazbou. K výrobě těchto titulků byla střídavě používána sada několika starších knih s kvalitními koženými a plátěnými vazbami. Tyto knihy byly z osobního majetku titulkáře Blahoslava Kříže. Jeho je také ruka otáčející listy knihy.
Z technického hlediska je také zajímavé, že při otáčení nejde o záznam skutečného pohybu, ale o animaci. Kamera Askania používaná ve studiu Sport k výrobě těchto titulků totiž neměla kontinuální chod, ale pouze snímání po jednom políčku 35 mm filmu. Každá vteřina pohybu proto vznikla nasnímáním 24 různých poloh (rozfázovaného pohybu), příp. 12 poloh, pokud bylo snímáno po dvou políčkách, jak se v animovaném filmu pro zjednodušení běžně dělá.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“