Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Stanislav Fišer - Michel Serrault (Léon), Boris Rösner - Tomas Milian (Kukačka), Jaroslava Obermaierová - Ombretta Colli (Ivana), Marie Marešová - Laura Adani (Fanny), Milena Steinmasslová - Gloria Bozzola (Ursula), Lucie Šedivá - Cariddi Nardulli (Suni), Antonín Navrátil - Giancarlo Marinangeli (Fonzie), Ferdinand Krůta (muž se psem), Jan Sedliský, Milan Mach - Eolo Capritti (plešatý strážce) + Giacomo Furia (komisař) + (policista na motocyklu) + (rozhlasový hlasatel), Zdeněk Blažek - Ennio Antonelli (hlavoun), Dalimil Klapka - Luciano Bonanni (Trippa), Alena Procházková - Giuliana Calandra (paní De Luca), Štěpán Škorpil (sportovní komentátor), Milan Riehs - Daniele Vargas (plukovník De Luca), Bohuslav Kalva (druhý strážce), Daniela Bartáková - Simona Marchini (zákaznice v kadeřnickém saloně), Raoul Schránil - Enrico Luzi (majitel obchodu), Inka Šecová a další

Zvuk: Václav Hálek
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
České dialogy a režie českého znění: Zdena Klimentová
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1984
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od Lukiz »

Dávali tohle někde v nedávné době? TV, DVD cokoliv?
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od Slamáček »

Bohužel nedávali, a jak bych byl rád, kdybych se mýlil, ale bohužel. Co vím, tak tuto super komedii nedávali snad přes 20 let v TV. Podle mých poznámek co jsem si vedl, tak já to určo naposledy viděl: 31.12.1987 a pak při opakovačce 8.1.1988. Jestli to dávali ještě potom, to už nevím. Nějak jsem to nezaregistroval. Kukačka byl excelentní. Historiku super práce, díky za info k tomuto filmu.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od Lukiz »

Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od Lukiz »

A pro zajímavost, zřejmě dobová cenzura (nebo alternativní televizní verze?) vystřihla cca minutovou scénu, kde se Kukačka předvádí v krkání u stolu :)
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od palg »

jj, fantastický film, jen škoda, že ta chvilka byla vystřižena.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od salgado »

Alena Procházková, Milan Riehs.

Musím říct, že jsem dnes tento film viděl poprvé v životě a jsem rád, že pověst o něm nelhala. Zvláště dabing se povedl. Fišer k Serraultovi padne jako ulitý, škoda, že jej nemohl namluvit i v Kleci bláznů. Řekl bych, že zde je jeho dabingový výkon srovnatelný s výkonem ve Svědkovi, i když charakter role je zcela jiný. A Boris si Kukačku střihnul taky báječně. Jenom ten závěr mi přišel jako one-man show Milana Macha. Ale asi už nebyl čas shánět jiného dabéra, tak tam namluvil i ty ostatní policisty.
Naposledy upravil(a) salgado dne 30 dub 2011 00:22, celkem upraveno 1 x.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od salgado »

Po druhém zhlédnutí mě zaujaly dvě věci. Jednak to byl rozhovor Léonovy dcery ( mimochodem jedná se dceru komisaře Cattaniho z Chobotnice) s Kukačkou na téma českého pravopisu. Myslím, že tady se jedná o typický příklad autorského přístupu k dabingu.
A pak mě zaujala nápadná podoba herce hrajícího generála s dabujícím Milanem Riehsem.
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od jiri111 »

...anebo tady úvodní titulky původní kopie:

http://www.youtube.com/watch?v=6MJ_va5_qIY
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Vlk a beránek / Il lupo e l'agnello

Příspěvek od salgado »

Jako ta Fišerova intonace je prostě neuvěřitelná, trošku mi tady připomněl Ilju Prachaře v povídce První pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“