Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od Michel »

Díky všem.
Taky by to dle mého bylo přehlednější odděleně, ale hlavní slovo mají samozřejmě správci fóra.

Dagmar Čárová to byla v Epizodě II (v Anakinově zlém snu), ale tady to byla Ljuba Krbová, ne? Nechce se někomu udělat ukázku? :-D
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od oberon »

Já bych řekl, že je to D. Čárová v obou dílech...
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od FragMan »

Ve Skryté hrozbě dabovala Shmi Skywalkerovou určitě Ljuba Krbová, stejně tak ve druhé epizodě. Dana Černá ji dabovala pouze v E2, a to během Anakinova snu v Blu-ray verzi, která byla odvysílána na TV Nova a AXN.

Úvodní post jsem tedy patřičně upravil, kdyžtak dejte vědět, jestli je to ok. Přidal jsem tam s poznámkou i Tomáše Gibiše, který daboval v kinoverzi v roce 2012 úvodní titulky, ale předpokládám, že to bylo dabováno už v roce 2011. Kdyby měl někdo přesnou informaci, sem s ní :) To samé jsem udělal i ve vlákně s E2, kde by byla škoda onu Danu Černou neuvést.
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od FragMan »

Zajímavost: na HBO GO jsou (a následně vysílány na HBO budou) nějaké upravené verze všech epizod kromě Nové naděje. Zcela chybí úvodní logo Foxu, film začíná až logem Lucasfilmu s vyměněnou hudbou. Po nápisu "Před dávnými časy..." už je vše při starém. Že by v tom měl prsty Disney? Jinak jejich kopie obsahují úvodní texty v češtině u všech epizod, v normální HD kvalitě, ne naklíčované ze staré kopie jak u E1 na Nově, celkem hodně precizní práce, epizoda VI je bohužel uvedena jako Návrat Jediho.
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od MikeZ »

Čtyřka je jediný díl, který financovalo 20th Century Fox, tím si zajistili permanentní distribuční práva. Zbytek platil Lucasfilm z vlastní kapsy, práva má tudíž Disney.

Každopádně mi to mazání loga Foxů přijde jako přepisování historie. :roll:
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 414
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od Darth Vader »

Doplnění hlasu u dodabované prodloužené verze malého Anakina:
Jindřich Žampa - Jake Lloyd (Anakin Skywalker)
Naposledy upravil(a) Darth Vader dne 27 kvě 2022 20:29, celkem upraveno 2 x.
Ne každý nový dabing je špatný.
tomalakis
Příspěvky: 21
Registrován: 02 říj 2014 11:01

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od tomalakis »

Líná ryba, holé neštěstí.
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Příspěvek od FragMan »

Příspěvek z roku 2012 z důvodu nefunkčnosti odkazu aktualizován o kompletní přepis včetně archivních obrázků: viewtopic.php?p=149559#p149559

Pokud jste dosud nečetli, vězte, že se jedná o velice zajímavé počtení :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“