Pád Třetí říše / Der Untergang

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Pád Třetí říše / Der Untergang

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jiří Prager - Bruno Ganz (Adolf Hitler), Jitka Ježková - Alexandra Maria Lara (Traudl Junge), Jiří Štěpnička - Ulrich Matthes (Joseph Goebbels), Zbyšek Pantůček - Heino Ferch (Albert Speer), Růžena Merunková - Traudl Junge (komentář k ději), Libor Hruška - Thomas Kretschmann (velitel Waffen-SS Hermann Fegelein), Tereza Bebarová - Juliane Köhler (Eva Braunová), Ladislav Županič - Dieter Mann (gen. Wilhelm Keitel) , Petra Hobzová, Zdeněk Mahdal - Thomas Limpinsel (SS-Obersturmbannführer Heinz Linge + další role), Pavel Šrom - Justus von Dohnányi (gen. Wilhelm Burgdorf), Vladislav Beneš - André Hennicke (SS-Brigadeführer Wilhelm Mohnke), Miroslav Táborský - Alexander Held (Walter Hewel), Daniela Bartáková, Jiří Plachý - Michael Mendl (gen. Helmuth Weidling), Kateřina Březinová, Jaromír Meduna - Christian Hoening (SS-říšský lékař Ernst-Robert Grawitz), Ladislav Cigánek - Ulrich Noethen (Reichsführer-SS Heinrich Himmler, Lucie Svobodová, Pavel Rímský - Thomas Theime (Martin Bormann), Martin Spurný (titulky), Helena Brabcová, Bohdan Tůma, Petr Burian, Jiří Kvasnička, Tomáš Racek, Marek Libert, Jiří Hromada, Ladislav Novák, Jan Vondráček, Miloš Hlavica, Kristýna Valová, Lenka Brabcová a Jan Rimbala

Překlad: Blanka Dobrá
Dialogy: Irena Kolárová
Asistentka režie: Lucie Petra Svobodová
Zvuk: Dušan Matuška
Režie českého znění: Martin Kolár
Připravila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Bontonfilm v roce 2005
Naposledy upravil(a) Frankburg dne 11 zář 2011 10:45, celkem upraveno 2 x.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Pád Třetí říše / Der Untergang

Příspěvek od zvoltejmeno »

Viděl jsem jen pár ukázek, ale musím říct, že jsem rád, že jsem film poprvé neviděl v českém dabingu. V originále Bruno Ganz dlouho studoval Hitlerův akcent a výsledek byl skutečně přesvědčivý. V dabingu... Práger se může, jakožto výborný dabér, snažit jak chce, ale výsledek pravděpodobně ani tak nebude nic moc.
Tohle prostě nesedí. Tohle je asi ten případ, kdy se výborný projev zahraničních herců nedá dost dobře "převést" do češtiny.

(vim, viděl jsem jen ukázky, a to vám může přijít ukvapené, ale myslím, že je to docela na místě :D... prostě stačilo mi)
Naposledy upravil(a) zvoltejmeno dne 31 pro 2014 14:45, celkem upraveno 1 x.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Pád Třetí říše / Der Untergang

Příspěvek od salgado »

Bruno Ganz je v originále trochu jinde, tady bohužel dabing neobstojí.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“