Noc generálů / The Night of the Generals

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od TmavyCyklista »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Vladislav Beneš - Peter O'Toole (generál Tanz), Jiří Dvořák - Omar Sharif (major Grau), Petr Lněnička - Tom Courtenay (svobodník Hartmann), Tomáš Borůvka - Donald Pleasence (generál Kahlenberge), Pavel Šrom - Philippe Noiret (inspektor Morand), Jiří Schwarz - Charles Gray (generál von Seidlitz-Gabler), Martina Kechnerová - Joanna Pettet (Ulrike), Radka Stupková - Coral Browne (Eleanore von Seidlitz-Gablerová), Marcel Vašinka - John Gregson (plukovník Sandauer), Luboš Ondráček - Nigel Stock (Otto), Petr Pospíchal - Christopher Plummer (polní maršál Rommel), Zdeněk Maryška - Yves Brainville (Liesowski), Adéla Kubačáková - Véronique Vendell (Monique), Petr Burian - Pierre Mondy (Kopatski), Miroslava Součková - Nicole Courcel (Raymonde), Otto Rošetzký - Gérard Buhr (Von Stauffenberg), Jacques Seiler (Morandův číšník), Roman Hájek - Michael Goodliffe (Hauser), Jiří Ployhar - Gordon Jackson (kapitán Engel), Ladislav Cigánek - Patrick Allen (plukovník Manheim), titulky, Ivo Hrbáč - Pierre Tornade (zřízenec), Martin Kubačák, Bohuslav Kalva, Jan Szymik a další

Překlad: Petr Horák
Dramaturgie: Hana Pernicová
Zvuk: Tomáš Mourek
Produkce: Pavla Draxlerová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Petr Pospíchal

Ve studiu Barrandov dabing vyrobila FTV Prima, s. r. o. 2016.
Naposledy upravil(a) TmavyCyklista dne 26 črc 2016 17:32, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od Stanley Roe »

No docela povedený dabing. Dneska je to těžké, ve filmu hraje tolik hereckých es a jejich spjatější dabéři jsou přinejlepším ve výslužbě a věkově o desítky let za možným nasazením.
Pár pozastavení bych tu tedy měl. Nedávno byl od stejného zadavatele tedy Primy na Omara Shariffa nasazen ve filmu Kořist Jan Šťastný, ale pan Pospíchal si do toho nenechá vůbec mluvit, tak tedy Jiří Dvořák. Ale toto nebyla špatná volba a Dvořák se Šťastným si nejsou hlasově moc vzdálení. Beneš na O'Toolea dle mého nejlepší možná volba. Nesednul mi moc Borůvka na Pleasance. D.P. potřeboval takový hravější hlas .. zkusil bych spíš Aleše Procházku, no v současné době je to spíš vyloučené, že. :-)
No a v těch méně vytíženějších rolích by se dalo polemizovat o Ployharovi na Gordonu Jacksonovi a Burianovi na Mondym ... jenže jak bylo řečeno, hledejte dnes ekvivalenty hlasům zlaté dabingové éry. :-( To nejde.
Já tedy Primě moc poděkuju za další starší film. Jen tak dál. Pokud by to někdo zodpovědný četl, tak třeba takový o něco delší film s válečnou, či spíše špionážní tematikou by pro nadabování a odvysílání byla vhodná Polární stanice Zebra. ;)

PS: Je tu ovšem stále jedna věc, při které mi rozum zůstavá stát.
Kdysi jsem se za komárů koukal na naši barevnou TV z tuzexu (Zanussi), tehdy samozřejmě bedna 4 ku 3, především na zahraniční filmy na ORF. Ty tam a to ještě v době oněch krabic klidně byly odvysílány v poměru 2,35:1 .. čili ten proužek napříč televizní obrazovkou byl docela úsměvný. No pro TV uvedení byly kolikrát filmy ořezány z boku tak, že tam chyběla většina obrazu, ale celá obrazovka byla využita.
Ale do prčic!!! Toto bylo před cca třiceti lety .. dneska mají lidi widescreen televize 80 palců a více úhlopříčky A VY JIM STÁLE OŘEZÁVÁTE OBRAZ Z BOKU!!! PROČ? I díky vám existuje WAREZ... já si chci vychutnat kompletní obrazovou kvalitu. Snad máme televizní funkce scan či lupu a můžeme si to oříznout sami pokud je vůbec taková poptávka!!!
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od DAN K. »

Stanley Roe píše: ale pan Pospíchal si do toho nenechá vůbec mluvit.
Prosím nevydávat domněnky za fakt, pro všechny režiséry platí stejná pravidla. Navíc dabingy vznikly v opačném pořadí.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od Stanley Roe »

Že vznikly dabingy v opačném pořadí, tak to ovšem nemohu vědět. Odhadoval jsem čistě laicky dle pořadí uvedení těchto filmů. Nicméně i sám pan Pospíchal se v tomto smyslu, že si do obsazení nenechá mluvit, přeci vyjadřoval. Vůbec nechápu, proč se tu tolik čílíš. Pro mě je pan Pospíchal stále kvalitní tvůrce, ač si občas dovolí zaexperimentovat v obsazení. Ale to je dáno i současným stavem dění v dabingu. Dabing jsem přeci pochválil. ;) Máš to trochu popletené, jsou tu témata, kde mu sprostě nadávají a tvá reakce nikde .. aha, ono se to netýkalo dabingu pro Primu. :-) Chtělo by to asi větší rozhled, bez urážky.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od bloom »

Ivo Hrbáč - Pierre Tornade (Zřízenec)

Nemůžu si pomoct, ale nějakým způsobem mi dabing připomínal některé dabingy starých filmů na MGM (to nijak nemyslím v negativním smyslu, protože jich řada byla zdařilých). V. Beneš by i pro mě byl před pár lety nejlepší možná volba, pro tuto roli mi dnes už přišel trochu starý. Pánové Dvořák, Šrom a v podstatě i Lněnička mi zase nějak s původními herci úplně nesplynuli, jsou to ovšem takoví profesionálové, že toho hodně dohnali hereckou technikou. U Tomáše Borůvky jsem se měl pocit, že byl obsazen i kvůli jeho podobnosti s Jiřím Pragerem v některých pasážích (který by pro mě asi byl nejlepší), ale pořád se podle mě hodí daleko lépe než ten A. Procházka, ten by se mi víc líbil na Sharifa. Nebylo to špatné, ale nejvíc se mi zatím z těch primáckých dabingů starých filmů líbil Útěk z vězení.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od DAN K. »

Stanley Roe píše:Vůbec nechápu, proč se tu tolik čílíš. ... Máš to trochu popletené, jsou tu témata, kde mu sprostě nadávají a tvá reakce nikde .. aha, ono se to netýkalo dabingu pro Primu. :-) Chtělo by to asi větší rozhled, bez urážky.
Já se nerozčiluju, to bych používal úplně jiná slova než "prosím":) Ale je tu spousta lidí, která zde vypouští informace od studií, či jiných lidí z dabingu, a když se to do hoto zamíchá, působí to matoucím dojmem. Je dobré používat výrazy jako "domnívám se/myslím si/zřejmě/potrně/možná/řekl bych apod."... no to by ještě scházelo, abych se vyjařoval k věcem (vyjma mych par divackcych postrehu), do kterých jsem nebyl zapojen a nic o nich nevím:)
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od Jirka007 »

tak dokoukal jsem a musim řict že jsem byl celkem spokojeny

Vladislav Beneš - toho považuji za nejlepši volbu, ktera je mohla napadnout

Jiří Dvořák - na Majora Graua mi docela pasoval a neměl sem s ním problem, Jan Šťastný by byl možna na stejne urovni

Petr Lněnička - s tim sem neměl problem a do role mi pasoval

Tomáš Borůvka - ten byl po panu Benešovi dalši dobra volba a byl docela přesny

Pavel Šrom - ten mi trochu vadil přes věkovy rozdil, mohli nasadit třeba Jana Vondráčka

Jiří Schwarz - ten mi vadil asi ze všeho nejvic protože mi k němu hlas nepasoval, tu by se možna dle meho nazoru hodil Aleš Procházka

dabing byl vesměs jinak dobry
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Noc generálů / The Night of the Generals

Příspěvek od bloom »

Samozřejmě, že po herecké stránce nelze Vladislavu Benešovi nic vytknout, ale IMHO už bylo trochu znát, že dabuje téměř o polovinu mladšího herce. Pro mě by tou nejlepší volbou v současnosti asi byl Lukáš Hlavica.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“